Calendario

Mayo 2018
LunMarMierJueVierSabDom
 << < > >>
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Anuncio

Quin est en lnea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicacin

Archivos

Mayo182016

19:10:36

Ankara Anlasmali Bosanma Avukati

Boşanma davasında bilinmesi lazım gelen noktalar. ncelikle boşanmak isteyenler anlaşmalı olarak mı veyahut ekişmeli mi boşanacaklarına karar vermelidirler. Eğer taraflar boşanma ve boşanmanın maddi sonuları hususunda anlaşabilmekteyseler ve aile birliği bir yıldan ok srmş ise eşler anlaşmalı biimde boşanmalıdırlar. nk anlaşmalı boşanma davaları hem ok kısa zamanda sonuna ulaşabilmekte hem de tarafları mahkemeye delil sunma yknden kurtarmaktadır. Ama taraflar anlaşamazlarsa bu halde boşanma davasının ekişmeli olarak aılması lazımdır. Tarafların dava aarken boşanma konusunda uzman avukat tutması gerekli değildir. Ama iyi bir avukattan hukuki yardım alınması davanın olduka kısa srede sonuna ulaşmasını sağlayacaktır. Halk arasında ilk davayı aan eşin kusurlu olduğu gibi bir inanış bulunmaktadır. Aslında davayı kim tarafından aıldığının bir nemi bulunmamaktadır. Bu yzden boşanmak isteyen eşin davayı aması gerekir. Aılacak olan davanın başarılı şekilde sonulanması iin boşanma davasını aan tarafın davasını ispatlaması gereklidir. Eğer boşanma davası aan eş davasını kanıtlayamazsa derdest olan boşanma davası reddedilir. Eşler boşanmanın yanında tedbir nafakası, maddi manevi tazminat, ocuğunun velayeti, ocuk iin iştirak nafakası isteme hakları vardır. Taraflar boşandıktan sonra eğer evlendikten sonra alınmış mlkleri bulunuyorsa mal rejimi davası aabilirler. Bu tarz davalarda vekalet creti değişkenlik gstermektedir. Boşanma hususunda uzman olan bir avukat haklı olarak emeğinin hakkını isteyecektir. Bu konu uzman boşanma avukatı ile boşanma davası aacak olan kişi anlaşma ile belirlenecektir. Barolar Birliği tarifesinin zerinde olmak şartıyla istenilen bir tutar belirlenebilir. ekişmeli boşanma davası bir hayli uzun srebilen davalardandır. Bir davanın sonuca ulaşması ortalama bir sene srer. Bu sreyi kısaltmak iin iyi bir boşanma avukatından yardım almak gerekmektedir. Bylece taraflar hak kaybına uğrama olasılığında da kurtulabilirler.
anlaşmalı boşanma avukatı ankaraAnkarada avukatlar bol sayıda vardır. Lakin fazla iyi bir avukat edinmeniz sadece fazla iyi bir arama sayesinde mmkn olabilir. Sebebiyse bazı avukatlık mesleğini icra edenlere gvenebilmek fazlasıyla zordur.Hukukular temelde boşanma davaları konusunda uzman avukatlar,icra davasına bakan avukatlar,ceza davaları uzmanı avukatlar ve bilişim hukuku hukukuları olarak kategorilendirilebilir. Lakin hukukta bambaşka deneyim gerektiren blgeleri de vardır.Boşanma davasına bakan avukatlar rnek olarak verirsek boşanma hukukuyla alakalı fazla sayıda kanunları biliyor olmak zorundadırlar.Buna ilaveten ok iyi bir avukat edinmenizde kafi olmaz. Avukatlık mesleğini icra eden kişinin bunun yanında alıştığı alanda spesiyalist konumunda olması da gereklidir. Bahsettiğim şeyi avukatın gemiş tarihlerdeki başarılı olduğu davalardan anlamanız mmkndr. "Ankarada iyi ceza avukatı" arama motorlarında yeterince aranılan bir kelime gurubudur. Bunun yanında "en iyi icra avukatı ankara" kelimeleri de oka aranan kelimelerdir.

Trkiyede dava salonlarında grşlecek her trl davalar iin sahip olduğunuz hakları sizin yerinize başarılı bir şekilde savunacak hukukular mevcuttur. lkemizin tm blgelerinde farklı hukuk alanlarında olduka başarılı avukatlık mesleğini icra edenler mevcuttur. Ankara avukatları da, lkemizde hukukta kişileri ve firmaları en başarılı tarzda temsil edecek hukukular arasında bulunur. Ankara ilinde aılmış ya da grlecek herhangi bir davanız mevcutsa, bu davanın sizin lehinize bitmesini sağlayacak, mvekkillerini dava salonunda en iyi şekilde temsil etmesi mmkn olan Ankara avukatları arasından istediğinizi seebilir, davalarınızı mtehassıs bir hizmetten fayda sağlayarak bitirebilirsiniz.

Trkiyede zellikle en ok başvurulan davalardan sayılan boşanma davaları Ankara avukatları yardımlarıyla son derece iyi bir tarzda yrtlmektedir. Başvuran kişilerin boşanma davalarını hem maddi gerek de manevi biimde en karlı şekilde sonlandırmalarını imkanlı kılan boşanma hukukuları asıl olarak nizalı boşanma davalarında boşanacak eşler arasında bir anlaşma ortamı sağlamak iin abalamaktadırlar. Bu sebeple eğer eşinizle nizasız bir tarzda boşanamıyorsanız, kesinlikle boşanma davası işinde uzman bir hukukunun yardımları ile boşanma davası srecinizi bitirmelisiniz.
Gnmzde en fazla artış gsteren davalar bilişim davalarıdır. Bundan dolayı bilişim hukukunda uzman avukatlara ihtiya artmıştır. Lakin tecrbeli bir bilişim avukatı edinmek zordur. Zira bilişim hukuku avukatı sayısı olduka azdır.

Sanal sular nelerdir? ağımızda en fazla grlen davalar bilişim suları davalarıdır. Bir hareketin su kabul edilebilmesi iin yasada bulunması gereklidir. Trk Ceza Kanunda yer almayan bir fiilden dolayı kişi cezalandırılamaz. Buanlatılanlar doğrultusunda, bilişim sistemini engellemek yasada bilişim alanında su olarak dzenlenmektedir.


İnternet zerinden işlenen sular tablet aracılığıyla gerekleştirilebilir. Bilişim şuu işleyenlerin bulunması zel aba gerektirir. Bundan dolayı su işleyenlerin bu konuda deneyimli savcı aracılığıyla soruşturulması gereklidir. Ankarada siber sularla mcadele maksadıyla kurulmuş emniyet birimleri yer almaktadır. Bunun sonucu olarak Ankara şehrinde su işleyenlere erişmek ok daha kolaydır. Faillerin tespit edilmesinden sonra cezalandırma srecine gelinir. Bu evrede bilişim hukuku avukatlarının etkisi fazladır. Alanında tecrbeli bir hukuku mahkemenin bu aşamasında arzu ettiğiniz kararı elde etmenizde ok byk katkısı olacaktır.
Avukatlık ok zor bir meslektir. nk hukuku sadece davasıyla uğraşmaz ayrıca icra mdryle muhatap olması gereklidir. Bu nedenleverilen kararların (kesinleşmiş olması|kesinlik kazanması|kesinleşmesi} gerekir. Bunlara ek olarak kararın apostil edilmesi gereklidir. Apostil belgesi Lahey anlaşmasına ye olan lkelerde geerlilik taşır. bu aıklamalar ışığında Fiji Mahkemesi tarafından verilen boşanma kararları Trkiye Cumhuriyetinde tenfiz edilebilecektir. Başka lke mahkemesindeverilen kararların tenfizini iin lazım gelen br husus ise yabancı lkede verilmiş olan kararların Trk Diline tercmesinin yapılmış olmasıdır. Bunun yanında tercmesi yapılmış bulunan yabancı lkede verilmiş olan kararların Trk makamlarınca onaylanması zaruridir.

Tanıma ve Tenfiz davaları ne kadar srer? Bu tr davalar tahmini 6 ay gibi bir sre zarfında son bulur. Bu sreyi dşrmek iin her iki tarafta bir hukukuya boşanma vekaleti ıkarması gerekir. Bu durumda davalar hızlı bir şekilde biter. Eğer bir vekile boşanma vekaleti ıkarılmazsa davaların son bulması iin yabancı lkeye tebligat ıkarılması gereklidir. byle bir halde davanın ok uzun srmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple davanın tarafları ikamet ettikleri lkede bulunan Trkkonsolosluğu vasıtasıyla bir serbest bir avukata vekalet vermelidir. Verilecek vekaletin resimli olmasına zen gsterilmelidir. Ayrıca ıkarılacak vekaletnamenin boşanma hususunda yetki vermesi lazımdır. Btn bu işlemlerin tam olarak yerine getirilmesi dava zamanını olduka dşrecektir.

Ceza davası avukatının bilmesi gerekli olan hususlar nelerdir? ncelikle ağır ceza davası avukatı olmak hayli uğraştırıcıdır. nk kişilerin bu tarz davalarda kişilerin zgrlğ sz konusudur. Bu sebeple ceza davası avukatı işini yaparken ok fazla zen gstermeli. Aksi halde mvekkiller gereksiz cezaevine girebilir. Bu sebeple zerine aldığı işin sorumluluğunun farkında olmalıdır. Bir ağır ceza davası savunması yapılırken mutlaka olayın tm ayrıntıları bilinmelidir. nk mahkeme sırasında savunma yapılırken mvekkilin lehine olmayan bir mdafaa yapma durumunda kalabilir. Eğer savunması yapılan kişi hapishanede bulunmakta ise mutlaka cezaevine ziyarete gidilmeli ve vakanın btn ayrıntıları yz yze konuşulmalıdır. Eğer mmknse vakanın gerekleştiği yere gidilerek mahalinde keşif yapılmalıdır. Daha sonra grg tanıkları bulunmalı ve dinlenilmelidir. Vakanın ayrıntılarına gre bilirkişi talep edilmeli ve gelen rapor paralelinde bir savunma yapılmalıdır. Bunlar genel olarak yapılması gerekmekte olan hususlardır. Bunlarında yanında ağır ceza davası avukatı eldeki verileri değerlendirerek kendi kabiliyetini eklemeli ve olumlu sonu alabilecek bir savunma stratejisi bulmalıdır. tm bu anlatılan hususlara ek olarak avukat olmak isteyen bireyin ceza davalarını seviyor olması gerekir. Zira ilgi duyarak ifa edilmeyen hibir iş başarılı şekilde sonulandırılamaz.
Boşanma davası iki şekilde aılmaktadır. Eğer eşler evliliği sonlandırma hususunda anlaşmışlarsa mahkemeye başvurmaları durumunda anlaşmalı olarak ayrılabilirler. Anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilmenin gerekleşmesi iin evlilik hayatının en az bir yıl devam etmiş olmasıgerekir. Eğer evlilik hayatı bir seneden daha az srmş ise eşler anlaşmalı olarak boşanmak amacıyla mracaat edemezler. Bu durumda ekişmeli tarzda mracaat etmek zorundadırlar. Anlaşmalı biimde evliliği sonlandırmak iin aile mahkemesine bir anlaşmalı boşanma protokol vermeleri gereklidir. Bu anlaşma metninin bir avukat vasıtasıyla dzenlenmesi iyi olacaktır. Daha sonra eşler hakim karşına ıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini beyan etmelidirler. ekişmeli biimde ayrılmak iin bir boşanma gerekesine ihtiya bulunmaktadır. Bu evliliği bitirme nedeninin haklı olması gerekmektedir. bunun yanında evliliği bitirme sebebinin kanıtlanması gerekir. Boşanma davalarında davacı boşanma gerekelerini her trl delille kanıtlayabilir. bir rnek verecek olursak fotoğraflar kanıt olarak kullanılabilir. ekişmeli ayrılma davası baya uzun srebilmektedir. Dava sresini hızlandırmak iin bir boşanma ile ilgili avukattan yardım alınmalıdır.

Miras hukukunda fazla karşımıza ıkan konuların başında yasal mirası hususu gelir. Miras alanı olduka uzmanlık gerektiren bir hukuk alanıdır. Bu nedenle başarılı bir avukatlık mesleği icra eden kişiden yardım alınmalıdır. Ama bir miras avukatından yardım alınmazsa dava ok fazla uzun srmesi olasıdır. Yaşamı son bulan kişinin arkasında kalan tm malvarlığına tereke ismi verilir. Miras hukukunda btn malvarlığı değerleri başkaca bir işleme gerek olmadan lm durumunda yasal mirasılara geer. Eğer vefat eden şahsın mirasısı yoksa alacaklar Trkiye Cumhuriyeti Devletine intikal eder. Miras hukuku alanında yasal hakları kullanmadan nce mutlaka bir miras hukuku uzmanı avukattan akıl alınması hayli nemlidir. nk ispatlanması olduka g olan olaylar karşısında kişilerin hak yoksunluğunda uğraması ihtimal dhilindedir. Eğer mirasılar vefat eden kimsenin mirasını reddetmek istiyorlarsa 3 ay iinde reddi miras iin dava yoluna başvurmaları http://bosanma-avukatlari.ra6.org gereklidir. Bunların yanında hakkın rahmetine kavuşan kimsenin mirasıları noterden bir mirasılık belgesi edinmeleri lzumludur. Miras hukuku alanında davalar fazlaca uzun srmesi olasıdır. nk bu tr davalar bilirkişi tarafından yazılan mtalaalar son bulmaktadır. Bunun yanında Miras hukuku alanında davalarda grg tanığı deliline başvurulur. Grg şahitlerinin mahkeme huzuruna ıkması dava sresini bir hayli uzatır.
İş davaları lkemizde en ok karşımıza ıkan uyuşmazlıklardan biridir. İşi alıştıranlar alışanların haklarını vermemek iin eşitli usullere başvurmaktadır. rneğin işilerin kıdem tazminatını dememektedirler. İşilerde bu haklarını almak amacıyla mahkemeye başvurmaktadır. İşinin kıdem tazminatı alabilmesi iin iş akdini haklı bir tarzda son vermesi lazımdır. İşinin izin cretinin denmemiş olması geerli bir fesih sebebidir. alışanın sigortasının az yatırılması geerli bir fesih sebebidir. Ayrıca işveren alışanın iş anlaşmasını geersiz şekilde bitirmesi durumunda alışan kıdem tazminatına hak kazanır. alışan 19 Mayısta mesai yapmışsa bu alışmanın karşılığı verilmelidir. Bu deme normal cretten yzde 50 zamlı olması gerekmektedir. İşinin creti en ok 20 gn ierisinde verilmelidir aksi durumda işi iş anlaşmasını geerli şekilde sonlandırma hakkına sahiptir. İşinin senelik izni kullanmasına izin verilmezse bu senelik iznin cretinin alışana denmesi zorunludur. Patron işiyi haklı bir sebep olmaksızın işten ıkarırsa işiye ihbar tazminatını demesi gerekir. Eğer işinin tazminatları denmezse işiler başarılı bir iş davası avukatına mracaat etmelidir. İş hukuku avukatları işilerin tazminatlarını tam olarak almalarına yardım sağlayacaktır. Aksi şartta işiler hak kaybına sebep olabilmektedir. Bunun yanında dava sebepsiz yere uzamaktadır. Hak kayıplarına uğramamak ve mahkeme sreci gereksiz biimde uzamaması iin bir hukukudan yardım istemek olduka nem arz etmektedir.

Admin · 14 vistas · Escribir un comentario

Vnculo permanente hacia el artculo completo

http://bosanmaymzm703.hazblog.com/Primer-blog-b1/Ankara-Anlasmali-Bosanma-Avukati-b1-p3.htm

Comentarios

Este artculo no tiene Comentario por el momento .....


Escribir un comentario

Estatuto de los nuevos comentarios: Publicado

Se mostrar tu URL


Por favor introduce el cdigo contenido en las imgenes.


Texto del comentario

Opciones
   (Salvar el nombre, el mail y la URL en los cookies)