Calendario

Diciembre. 2017
LunMarMierJueVierSabDom
 << <En 2019> >>
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Anuncio

¿Quién está en línea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicación

Archivos

Anuncio de los artículos posteados en: Enero 2001

Mayo182016

Ankara Anlasmali Bosanma Avukati

Boşanma davasında bilinmesi lazım gelen noktalar. Öncelikle boşanmak isteyenler anlaşmalı olarak mı veyahut çekişmeli mi boşanacaklarına karar vermelidirler. Eğer taraflar boşanma ve boşanmanın maddi sonuçları hususunda anlaşabilmekteyseler ve aile birliği bir yıldan çok sürmüş ise eşler anlaşmalı biçimde boşanmalıdırlar. Çünkü anlaşmalı boşanma davaları hem çok kısa zamanda sonuna ulaşabilmekte hem de tarafları mahkemeye delil sunma yükünden kurtarmaktadır. Ama taraflar anlaşamazlarsa bu halde boşanma davasının çekişmeli olarak açılması lazımdır. Tarafların dava açarken boşanma konusunda uzman avukat tutması gerekli değildir. Ama iyi bir avukattan hukuki yardım alınması davanın oldukça kısa sürede sonuna ulaşmasını sağlayacaktır. Halk arasında ilk davayı açan eşin kusurlu olduğu gibi bir inanış bulunmaktadır. Aslında davayı kim tarafından açıldığının bir önemi bulunmamaktadır. Bu yüzden boşanmak isteyen eşin davayı açması gerekir. Açılacak olan davanın başarılı şekilde sonuçlanması için boşanma davasını açan tarafın davasını ispatlaması gereklidir. Eğer boşanma davası açan eş davasını kanıtlayamazsa derdest olan boşanma davası reddedilir. Eşler boşanmanın yanında tedbir nafakası, maddi manevi tazminat, çocuğunun velayeti, çocuk için iştirak nafakası isteme hakları vardır. Taraflar boşandıktan sonra eğer evlendikten sonra alınmış mülkleri bulunuyorsa mal rejimi davası açabilirler. Bu tarz davalarda vekalet ücreti değişkenlik göstermektedir. Boşanma hususunda uzman olan bir avukat haklı olarak emeğinin hakkını isteyecektir. Bu konu uzman boşanma avukatı ile boşanma davası açacak olan kişi anlaşma ile belirlenecektir. Barolar Birliği tarifesinin üzerinde olmak şartıyla istenilen bir tutar belirlenebilir. Çekişmeli boşanma davası bir hayli uzun sürebilen davalardandır. Bir davanın sonuca ulaşması ortalama bir sene sürer. Bu süreyi kısaltmak için iyi bir boşanma avukatından yardım almak gerekmektedir. Böylece taraflar hak kaybına uğrama olasılığında da kurtulabilirler.
anlaşmalı boşanma avukatı ankaraAnkarada avukatlar bol sayıda vardır. Lakin fazla iyi bir avukat edinmeniz sadece fazla iyi bir arama sayesinde mümkün olabilir. Sebebiyse bazı avukatlık mesleğini icra edenlere güvenebilmek fazlasıyla zordur.Hukukçular temelde boşanma davaları konusunda uzman avukatlar,icra davasına bakan avukatlar,ceza davaları uzmanı avukatlar ve bilişim hukuku hukukçuları olarak kategorilendirilebilir. Lakin hukukta bambaşka deneyim gerektiren bölgeleri de vardır.Boşanma davasına bakan avukatlar örnek olarak verirsek boşanma hukukuyla alakalı fazla sayıda kanunları biliyor olmak zorundadırlar.Buna ilaveten çok iyi bir avukat edinmenizde kafi olmaz. Avukatlık mesleğini icra eden kişinin bunun yanında çalıştığı alanda spesiyalist konumunda olması da gereklidir. Bahsettiğim şeyi avukatın geçmiş tarihlerdeki başarılı olduğu davalardan anlamanız mümkündür. "Ankarada iyi ceza avukatı" arama motorlarında yeterince aranılan bir kelime gurubudur. Bunun yanında "en iyi icra avukatı ankara" kelimeleri de çokça aranan kelimelerdir.

Türkiyede dava salonlarında görüşülecek her türlü davalar için sahip olduğunuz hakları sizin yerinize başarılı bir şekilde savunacak hukukçular mevcuttur. Ülkemizin tüm bölgelerinde farklı hukuk alanlarında oldukça başarılı avukatlık mesleğini icra edenler mevcuttur. Ankara avukatları da, ülkemizde hukukta kişileri ve firmaları en başarılı tarzda temsil edecek hukukçular arasında bulunur. Ankara ilinde açılmış ya da görülecek herhangi bir davanız mevcutsa, bu davanın sizin lehinize bitmesini sağlayacak, müvekkillerini dava salonunda en iyi şekilde temsil etmesi mümkün olan Ankara avukatları arasından istediğinizi seçebilir, davalarınızı mütehassıs bir hizmetten fayda sağlayarak bitirebilirsiniz.

Türkiyede özellikle en çok başvurulan davalardan sayılan boşanma davaları Ankara avukatları yardımlarıyla son derece iyi bir tarzda yürütülmektedir. Başvuran kişilerin boşanma davalarını hem maddi gerek de manevi biçimde en karlı şekilde sonlandırmalarını imkanlı kılan boşanma hukukçuları asıl olarak nizalı boşanma davalarında boşanacak eşler arasında bir anlaşma ortamı sağlamak için çabalamaktadırlar. Bu sebeple eğer eşinizle nizasız bir tarzda boşanamıyorsanız, kesinlikle boşanma davası işinde uzman bir hukukçunun yardımları ile boşanma davası sürecinizi bitirmelisiniz.
Günümüzde en fazla artış gösteren davalar bilişim davalarıdır. Bundan dolayı bilişim hukukunda uzman avukatlara ihtiyaç artmıştır. Lakin tecrübeli bir bilişim avukatı edinmek zordur. Zira bilişim hukuku avukatı sayısı oldukça azdır.

Sanal suçlar nelerdir? Çağımızda en fazla görülen davalar bilişim suçları davalarıdır. Bir hareketin suç kabul edilebilmesi için yasada bulunması gereklidir. Türk Ceza Kanun’da yer almayan bir fiilden dolayı kişi cezalandırılamaz. Buanlatılanlar doğrultusunda, bilişim sistemini engellemek yasada bilişim alanında suç olarak düzenlenmektedir.


İnternet üzerinden işlenen suçlar tablet aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Bilişim şuçu işleyenlerin bulunması özel çaba gerektirir. Bundan dolayı suç işleyenlerin bu konuda deneyimli savcı aracılığıyla soruşturulması gereklidir. Ankarada siber suçlarla mücadele maksadıyla kurulmuş emniyet birimleri yer almaktadır. Bunun sonucu olarak Ankara şehrinde suç işleyenlere erişmek çok daha kolaydır. Faillerin tespit edilmesinden sonra cezalandırma sürecine gelinir. Bu evrede bilişim hukuku avukatlarının etkisi fazladır. Alanında tecrübeli bir hukukçu mahkemenin bu aşamasında arzu ettiğiniz kararı elde etmenizde çok büyük katkısı olacaktır.
Avukatlık çok zor bir meslektir. çünkü hukukçu sadece davasıyla uğraşmaz ayrıca icra müdürüyle muhatap olması gereklidir. Bu nedenleverilen kararların (kesinleşmiş olması|kesinlik kazanması|kesinleşmesi} gerekir. Bunlara ek olarak kararın apostil edilmesi gereklidir. Apostil belgesi Lahey anlaşmasına üye olan ülkelerde geçerlilik taşır. bu açıklamalar ışığında Fiji Mahkemesi tarafından verilen boşanma kararları Türkiye Cumhuriyetinde tenfiz edilebilecektir. Başka ülke mahkemesindeverilen kararların tenfizini için lazım gelen öbür husus ise yabancı ülkede verilmiş olan kararların Türk Diline tercümesinin yapılmış olmasıdır. Bunun yanında tercümesi yapılmış bulunan yabancı ülkede verilmiş olan kararların Türk makamlarınca onaylanması zaruridir.

Tanıma ve Tenfiz davaları ne kadar sürer? Bu tür davalar tahmini 6 ay gibi bir süre zarfında son bulur. Bu süreyi düşürmek için her iki tarafta bir hukukçuya boşanma vekaleti çıkarması gerekir. Bu durumda davalar hızlı bir şekilde biter. Eğer bir vekile boşanma vekaleti çıkarılmazsa davaların son bulması için yabancı ülkeye tebligat çıkarılması gereklidir. böyle bir halde davanın çok uzun sürmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple davanın tarafları ikamet ettikleri ülkede bulunan Türkkonsolosluğu vasıtasıyla bir serbest bir avukata vekalet vermelidir. Verilecek vekaletin resimli olmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca Çıkarılacak vekaletnamenin boşanma hususunda yetki vermesi lazımdır. Bütün bu işlemlerin tam olarak yerine getirilmesi dava zamanını oldukça düşürecektir.

Ceza davası avukatının bilmesi gerekli olan hususlar nelerdir? Öncelikle ağır ceza davası avukatı olmak hayli uğraştırıcıdır. Çünkü kişilerin bu tarz davalarda kişilerin özgürlüğü söz konusudur. Bu sebeple ceza davası avukatı işini yaparken çok fazla özen göstermeli. Aksi halde müvekkiller gereksiz cezaevine girebilir. Bu sebeple üzerine aldığı işin sorumluluğunun farkında olmalıdır. Bir ağır ceza davası savunması yapılırken mutlaka olayın tüm ayrıntıları bilinmelidir. Çünkü mahkeme sırasında savunma yapılırken müvekkilin lehine olmayan bir müdafaa yapma durumunda kalabilir. Eğer savunması yapılan kişi hapishanede bulunmakta ise mutlaka cezaevine ziyarete gidilmeli ve vakanın bütün ayrıntıları yüz yüze konuşulmalıdır. Eğer mümkünse vakanın gerçekleştiği yere gidilerek mahalinde keşif yapılmalıdır. Daha sonra görgü tanıkları bulunmalı ve dinlenilmelidir. Vakanın ayrıntılarına göre bilirkişi talep edilmeli ve gelen rapor paralelinde bir savunma yapılmalıdır. Bunlar genel olarak yapılması gerekmekte olan hususlardır. Bunlarında yanında ağır ceza davası avukatı eldeki verileri değerlendirerek kendi kabiliyetini eklemeli ve olumlu sonuç alabilecek bir savunma stratejisi bulmalıdır. tüm bu anlatılan hususlara ek olarak avukat olmak isteyen bireyin ceza davalarını seviyor olması gerekir. Zira ilgi duyarak ifa edilmeyen hiçbir iş başarılı şekilde sonuçlandırılamaz.
Boşanma davası iki şekilde açılmaktadır. Eğer eşler evliliği sonlandırma hususunda anlaşmışlarsa mahkemeye başvurmaları durumunda anlaşmalı olarak ayrılabilirler. Anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilmenin gerçekleşmesi için evlilik hayatının en az bir yıl devam etmiş olmasıgerekir. Eğer evlilik hayatı bir seneden daha az sürmüş ise eşler anlaşmalı olarak boşanmak amacıyla müracaat edemezler. Bu durumda çekişmeli tarzda müracaat etmek zorundadırlar. Anlaşmalı biçimde evliliği sonlandırmak için aile mahkemesine bir anlaşmalı boşanma protokolü vermeleri gereklidir. Bu anlaşma metninin bir avukat vasıtasıyla düzenlenmesi iyi olacaktır. Daha sonra eşler hakim karşına çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli biçimde ayrılmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliği bitirme nedeninin haklı olması gerekmektedir. bunun yanında evliliği bitirme sebebinin kanıtlanması gerekir. Boşanma davalarında davacı boşanma gerekçelerini her türlü delille kanıtlayabilir. bir örnek verecek olursak fotoğraflar kanıt olarak kullanılabilir. Çekişmeli ayrılma davası baya uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım alınmalıdır.

Miras hukukunda fazla karşımıza çıkan konuların başında yasal mirasçı hususu gelir. Miras alanı oldukça uzmanlık gerektiren bir hukuk alanıdır. Bu nedenle başarılı bir avukatlık mesleği icra eden kişiden yardım alınmalıdır. Ama bir miras avukatından yardım alınmazsa dava çok fazla uzun sürmesi olasıdır. Yaşamı son bulan kişinin arkasında kalan tüm malvarlığına tereke ismi verilir. Miras hukukunda bütün malvarlığı değerleri başkaca bir işleme gerek olmadan ölüm durumunda yasal mirasçılara geçer. Eğer vefat eden şahsın mirasçısı yoksa alacaklar Türkiye Cumhuriyeti Devletine intikal eder. Miras hukuku alanında yasal hakları kullanmadan önce mutlaka bir miras hukuku uzmanı avukattan akıl alınması hayli önemlidir. Çünkü ispatlanması oldukça güç olan olaylar karşısında kişilerin hak yoksunluğunda uğraması ihtimal dâhilindedir. Eğer mirasçılar vefat eden kimsenin mirasını reddetmek istiyorlarsa 3 ay içinde reddi miras için dava yoluna başvurmaları gereklidir. Bunların yanında hakkın rahmetine kavuşan kimsenin mirasçıları noterden bir mirasçılık belgesi edinmeleri lüzumludur. Miras hukuku alanında davalar fazlaca uzun sürmesi olasıdır. Çünkü bu tür davalar bilirkişi tarafından yazılan mütalaalar son bulmaktadır. Bunun yanında Miras hukuku alanında davalarda görgü tanığı deliline başvurulur. Görgü şahitlerinin mahkeme huzuruna çıkması dava süresini bir hayli uzatır.
İş davaları ülkemizde en çok karşımıza çıkan uyuşmazlıklardan biridir. İşçi çalıştıranlar çalışanların haklarını vermemek için çeşitli usullere başvurmaktadır. Örneğin işçilerin kıdem tazminatını ödememektedirler. İşçilerde bu haklarını almak amacıyla mahkemeye başvurmaktadır. İşçinin kıdem tazminatı alabilmesi için iş akdini haklı bir tarzda son vermesi lazımdır. İşçinin izin ücretinin ödenmemiş olması geçerli bir fesih sebebidir. Çalışanın sigortasının az yatırılması geçerli bir fesih sebebidir. Ayrıca işveren çalışanın iş anlaşmasını geçersiz şekilde bitirmesi durumunda çalışan kıdem tazminatına hak kazanır. Çalışan 19 Mayısta mesai yapmışsa bu çalışmanın karşılığı verilmelidir. Bu ödeme normal ücretten yüzde 50 zamlı olması gerekmektedir. İşçinin ücreti en çok 20 gün içerisinde verilmelidir aksi durumda işçi iş anlaşmasını geçerli şekilde sonlandırma hakkına sahiptir. İşçinin senelik izni kullanmasına izin verilmezse bu senelik iznin ücretinin çalışana ödenmesi zorunludur. Patron işçiyi haklı bir sebep olmaksızın işten çıkarırsa işçiye ihbar tazminatını ödemesi gerekir. Eğer işçinin tazminatları ödenmezse işçiler başarılı bir iş davası avukatına müracaat etmelidir. İş hukuku avukatları işçilerin tazminatlarını tam olarak almalarına yardım sağlayacaktır. Aksi şartta işçiler hak kaybına sebep olabilmektedir. Bunun yanında dava sebepsiz yere uzamaktadır. Hak kayıplarına uğramamak ve mahkeme süreci gereksiz biçimde uzamaması için bir hukukçudan yardım istemek oldukça önem arz etmektedir.

Admin · 14 vistas · Escribir un comentario
Dic122015

Ankarada En İyi Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatları Ankara
İyi bir boşanma avukatı duygularınızı anlar. Boşanma davası süreci oldukça zor bir süreçtir. O yüzden süreç boyunca size destek olacak bir boşanma uzmanı avukat bulmanız önemlidir. Peki iyi bir ankara avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bununla birlikle davanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?
Aynı zamanda boşanma davaları ne şekilde açılır şuna da dokunalım. Boşanma davası iki şekilde açılabilmektedir. Eğer yanlar evliliği bitirme hususunda anlaşırsa mahkemeye başvurmaları halinde anlaşmalı şekilde evliliğe son verebilirler. Anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırabilmenin gerçekleşmesi için birlikteliğin minimum bir sene sürmüş olmasıgerekir. Eğer evlilik bir seneden az sürmüş ise taraflar anlaşmalı şekilde evliliği bitirmek amacıyla başvuruda bulunamazlar. Bu halde çekişmeli tarzda müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde evliliğe son vermek için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni vermeleri zorunludur. Bu mutabakat metninin bir avukat mesleği icra eden biri vasıtasıyla düzenlenmesi faydalı olacaktır. Bunun ardından eşler hakim karşına çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli olarak evliliğe son vermek için bir boşanma nedenine ihtiyaç vardır. Bu ayrılma nedeninin haklı olması gerekmektedir. Ayrıca evliliği bitirme gerekçesinin kanıtlanması lazım gelir. Boşanma davalarında davayı açan taraf boşanma gerekçelerini her türlü delille kanıtlayabilir. bir örnek verecek olursak şahit kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davası baya uzun sürebilmektedir. Bu süreci kısaltmak için bir hukukçudan yardım alınmalıdır.Boşanma Avukatı kesinlikle beynimize çok iyi çağrışımlar getirmez. Bunun sebebi toplumsal farkındalık düzeyi olabilir mi? Boşanma Avukatlarının neredeyse tamamı toplumu daha iyi hale getirmek amacıyla karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu boşanma avukatı , avukat olmaya para etkisiyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada avukatınızı seçerken ince okuyup sık dokumalısınız.

Fazlasıyla avukat var. En İyi boşanma avukatını nasıl seçeceğim?
Boşanma avukatınızı belirlerken en iyi çözüm arkadaşlarınızın tavsiyesidir. İkinci yol ise googledan iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolu seçecekseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını öneren siteler de aynı yolla bulabilirsiniz.

Admin · 17 vistas · Escribir un comentario